Direct naar

De volgende activiteiten worden georganiseerd door onze partner Nationaal Comité Herdenking Capitulaties 1945 Wageningen (NCHC):
 
- Het Nationale Bevrijdingsdebat
  (ochtendsymposium)
- Herdenkingsbijeenkomst
  Johannes de Doperkerk
- Herdenkingsplechtigheid
  Capitulaties 1945 op het 5 mei
  plein
- Het Bevrijdingsdefilé
- Receptie Aula.
 
Klik op onderstaand logo van het NCHC voor meer informatie.

 

Logo_NCHC_Web-3.png 

Comité 4 en 5 mei Wageningen

Founding member of :

Places of peace


Lid van:


 

VNPF

 

WOC

 

OSVZ

Nieuw initiatief van MasterPeace: Peace tweets als cartoons

Partnernieuws

Nieuw initiatief van MasterPeace: Peace tweets als cartoons

Utrecht, 14 maart 2012 - In aanloop naar Bevrijdingsdag komt MasterPeace in co-creatie met Cartoon Movement met een nieuw initiatief: Your Peace Retweeted, waarmee iedereen kans maakt op een ticket naar Egypte.

19 March 2012

 
 
 
cartoon.jpg                                                      
 
Partnernieuws
 
Nieuw initiatief van MasterPeace: Peace tweets als cartoons                                                                
 
Utrecht, 14 maart 2012 - In aanloop naar Bevrijdingsdag komt MasterPeace in co-creatie met Cartoon Movement met een nieuw initiatief: Your Peace Retweeted, waarmee iedereen kans maakt op een ticket naar Egypte. De bedoeling van de vredesactie, die duurt van 15 maart tot en met 15 mei, is zoveel mogelijke Peace Tweets te verzamelen. Iedereen kan een of meerdere Engelstalige vredesboodschappen versturen via Twitter inclusief hashtag #masterpeace2014 of op Facebook plaatsen www.facebook.com/MasterPeace2014. Top cartoonisten over de hele wereld zetten de tweets om in cartoons, die in magazines en op websites gebruikt zullen worden, waaronder www.masterpeace.org. Degene met de boodschap die leidt tot de meest inspirerende cartoon wint een vliegticket naar het MasterPeace concert in 2014.
 
Creating Peace
MasterPeace is een nieuw internationaal, bottom-up vredesinitiatief dat binnen enkele jaren miljoenen mensen en bedrijven actief bij vrede zal betrekken. Met een centrale rol voor kunst, muziek, en (social) media richt MasterPeace zich op tastbare, positieve actie. MasterPeace stimuleert dialoog, verbinding en ontwapening, zowel dichtbij alsook in de conflictgebieden. Op de Internationale Dag van de Vrede (21 september) in 2014 organiseert MasterPeace een hartverwarmend vredesconcert aan de voet van de piramides in Caïro. Artiesten uit de belangrijkste conflictgebieden zullen hier samen optreden. Het MasterPeace concert is een beloning voor iedereen die zich actief heeft ingezet voor vrede. Een kaartje kopen gaat dus niet; je kunt het alleen verdienen door een bijdrage te leveren aan vrede en vrijheid. Het thema van 4 en 5 mei is dit jaar ‘Vrede geef je door’. MasterPeace steekt dit thema in een virtueel jasje met Your Peace Retweeted.
 
Cartoon Movement
Voor dit project werkt MasterPeace samen met Cartoon Movement, een internationaal publicatieplatform voor professionele politieke cartoons en journalistieke strips. Uitgaand van de gedachte dat er meer dan één waarheid is, publiceert de website het werk van ruim 130 cartoonisten uit meer dan 75 landen: www.cartoonmovement.com.
 
Meer informatie over MasterPeace
Meer informatie over MasterPeace kunt u lezen op www.masterpeace.org. Ook is MasterPeace op Bevrijdingsdag actief met de Imagine MasterPeace Tour en zijn er activiteiten in tien plaatsen: Almere, Amsterdam, Den Bosch, Den Haag, Haarlem, Leeuwarden, Maastricht, Utrecht, Wageningen en Zwolle. Deze festival-activiteiten organiseert MasterPeace onder meer met partner JCI (Junior Chamber International). Your Peace Retweeted organiseert MasterPeace samen met media-partner Cartoon Movement. Founding Partners van MasterPeace zijn IKV Pax Christi, Triodos Foundation, &samhoud, Corio, Vrede van Utrecht en V-fonds.
 
Deze cartoon heeft de Franse cartoonist Bernard Bouton gemaakt naar aanleiding van de actie:
twitter.jpg

 
Cartoons die al eerder door cartoonisten voor MasterPeace zijn ontworpen:

1.jpg
 
 
 
Peace tweet: Peace is stronger than all of the tools of war
Cartoon answer: Fadi Abou Hassan, Palestinian Territories

2.jpg
Peacetweet: Peace is Spreading good news around the world!
Cartoon answer: Saúl Cabanillas Hernández, Spain

3.jpg
 
Peacetweet: Building Peace, Heavy deal
Cartoon answer: Richard and Slavomir Svitalsky, Czech Republic

 

Terug

PERSBERICHT: Stad der Bevrijding presenteert zich voor Koninklijk paar

Op 30 mei brengen Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima een bezoek aan Wageningen. De Stad der Bevrijding voelt zich door haar oorlogsgeschiedenis verbonden met het Koningshuis. Het Koninklijke paar zal een rondrit maken van het 5 Mei plein naar de haven. Het Comité 4 en 5 mei Wageningen presenteren zich langs de route met een podium bij de Staelenstoren (Joods gedenkteken).

Lees meer

PERSBERICHT: Campagnefilm online

Het Comité 4 en 5 mei Wageningen (C45W) heeft een campagnefilm gemaakt. Het filmpje werd op 10 april in het Herenstraattheater in aanwezigheid van ruim 100 gasten tijdens een culturele avond over vrijheid online gezet. Het C45W roept op om het filmpje over het thema ?Vrijheid spreek je af? te delen.

Lees meer

Direct naar


Bekijk ook onze andere sites:

youtube.jpg


myspace.jpg


facebook.png


 Twitter.com