Direct naar

De volgende activiteiten worden georganiseerd door onze partner Nationaal Comité Herdenking Capitulaties 1945 Wageningen (NCHC):
 
- Het Nationale Bevrijdingsdebat
  (ochtendsymposium)
- Herdenkingsbijeenkomst
  Johannes de Doperkerk
- Herdenkingsplechtigheid
  Capitulaties 1945 op het 5 mei
  plein
- Het Bevrijdingsdefilé
- Receptie Aula.
 
Klik op onderstaand logo van het NCHC voor meer informatie.

 

nchc.png

 

Comité 4 en 5 mei Wageningen

Founding member of :

Places of peace


Lid van:


VNPF

 

WOC

 

OSVZ

De gezichten achter 4 en 5 mei

01 March 2010

De Gemeente Wageningen is elk jaar op 4 en 5 mei gastheer van het evenement en ondersteunt facilitair en financieel. De verantwoordelijke organisaties achter deze activiteiten zijn twee onafhankelijke stichtingen: het Nationaal Comité Herdenking Capitulaties 1945 Wageningen (NCHC) en het Comité 4 en 5 mei Wageningen (C45W). Beide stichtingen hebben een gemeenschappelijk projectbureau voor de uitvoering van de taken. Op het projectbureau werkt een team van uiteenlopende mensen dat zich met veel enthousiasme inzet voor de organisatie van het Bevrijdingsevenement.

Het NCHC organiseert jaarlijks het herdenkingsprogramma op 5 mei met een Nationaal Vrijheidsdebat (het ochtendsymposium), de Herdenkingsbijeenkomst in de Johannes de Doperkerk, de Herdenkingsplechtigheid op het 5 Mei plein en het Bevrijdingsdefilé.
Het C45W heeft naast de Dodenherdenking met stille tocht en herdenkingsconcert op 4 mei het allegorische programma op De Dreijen en het Bevrijdingsfestival in haar portefeuille. Tijdens het voortraject, dat het hele jaar doorloopt, is het projectbureau actief met verschillende activiteiten, zoals adopties van oorlogsplaquettes en -monumenten, coördinatie van de verschillende pleinoptredens en het scholenprojecten, zoals dit jaar de ‘Vrede Express’.

Ed Dumrese, coördinator van het projectbureau, en zijn team zien uit naar de herdenking en de viering van de vrijheid in dit kroonjaar. Maandenlang zijn zij op professionele wijze bezig om de organisatie voorafgaande en tijdens het Bevrijdingsevenement in zo goed mogelijke banen te leiden.
Elk jaar moet er weer veel georganiseerd, geactiveerd en gecontroleerd worden, dit kan het projectbureau niet realiseren zonder de inzet van de stagiaires, sponsoren en vele vrijwilligers die bij het bureau werkzaam zijn.

Ook dit jaar is het projectbureau nog hard op zoek naar sponsoren en vrijwilligers. Wilt u een bijdrage aan dit onvergetelijke evenement leveren? Zie dan op www.nchc.nl of www.4en5meiwageningen.nl.


Groepsfoto.JPG


Terug

Wageningen Wereldwijd

Het Comité 4 en 5 mei Wageningen roept iedereen op om wereldwijd foto?s te maken van de Bevrijdingsvlag van Wageningen. Dus ga je op vakantie en kom jij in Parijs bij de Eiffeltoren, zit je op een leuke camping in Duitsland of loop je op de Chinese muur? Maak dan een foto van jezelf met de Wageningse Bevrijdingsvlag!

Lees meer

Gemeente Wageningen neemt deel aan de Liberation route

De Liberation route die in 2008 is uitgezet in de regio Nijmegen-Arnhem, krijgt in september 2010 een vervolg op de Veluwe.

Lees meer

Direct naar


Bekijk ook onze andere sites:
youtube.jpg
hyves.jpg
myspace.jpg

 Twitter.com