Direct naar

De volgende activiteiten worden georganiseerd door onze partner Nationaal Comité Herdenking Capitulaties 1945 Wageningen (NCHC):
 
- Het Nationale Bevrijdingsdebat
  (ochtendsymposium)
- Herdenkingsbijeenkomst
  Johannes de Doperkerk
- Herdenkingsplechtigheid
  Capitulaties 1945 op het 5 mei
  plein
- Het Bevrijdingsdefilé
- Receptie Aula.
 
Klik op onderstaand logo van het NCHC voor meer informatie.

 

Logo_NCHC_Web-3.png 

Comité 4 en 5 mei Wageningen

Founding member of :

Places of peace


Lid van:


 

VNPF

 

WOC

 

OSVZ

Vrede, Vrijheid & Veiligheid Wereldwijd

03 May 2010

Tijdens drietal debatten, georganiseerd door YaqinArt Production, Comité 4 en 5mei Wageningen, Cordaid en Oxfam Novib, gaan de aanwezige politici aan de hand van een aantal stellingen met elkaar in debat over de rol van Nederland bij vrijheid wereldwijd.

1ste debat (hoofdpodium Bevrijdingsfestival Wageningen)  - 12.00 tot 13.00 uur
Thema: De Nederlandse bijdrage aan vrede en vrijheid Wereldwijd
Sprekers: Femke Halsema, Jack de Vries, Frans Timmermans, Harry van Bommel, Joel Voordewind, Stef Blok en Esther Ouwehand.
Inhoud: Nu eind 2010 de Nederlandse missie in de Afghaanse provincie Uruzgan ten einde loopt, is het zinvol om na te denken over de toekomstige Nederlandse betrokkenheid bij militaire vredesmissies. Waar zouden Nederlandse militairen het best kunnen worden ingezet? En in welk soort missies komt de meerwaarde van de goed getrainde Nederlandse militairen het meest optimaal tot zijn recht? Op welk bondgenootschap (NAVO, EU, VN) gaat Nederland de komende jaren de meeste nadruk leggen? Wat kan Nederland nog meer doen voor vrede, vrijheid en veiligheid wereldwijd?

2de debat (podium Hart voor Vrijheid)  - 13.30 tot 14.30 uur
Thema: Exit Afghanistan. Wat Nu?
Sprekers: Angelien Eijsink, Maarten Haverkamp, Harry van Bommel, Christa Meindersma, Joel Voordewind, Mariko Peters en Stef Blok
Inhoud: Met het debat “Exit Afghanistan. Wat Nu?” willen wij de aanwezige politici vragen wat voor alternatief Nederland kan bieden bij het wederopbouwproces van Afghanistan. Onderwerpen die ter discussie komen: potentie van ontwikkelingsamenwerking, inzet van militairen, mogelijkheden voor bedrijfsleven en actuele moties rondom een  politietraining in Afghanistan.

3e debat (podium Hart voor Vrijheid)  - 15.00 tot 15.45 uur
Thema: Ontwikkelingshulp: handhaven of halveren?
Sprekers: Diederik ten Cate (Dwars/jongerenorganisatie Groen Links), Jeroen van Dijken (JOVD), Marijse Klink (CDJA), Cas van Kleef (JD), Haroon Parvani (publicist Volkskrant/Trouw)
Inhoud: Ontwikkelingssamenwerking wordt al ruim 60 jaar ingezet als instrument om de armen uit ontwikkelingslanden te helpen. Vandaag de dag is er een heftige discussie los gebarsten rondom de uitvoering, het budget en de toekomst van ontwikkelingshulp. Het politieke draagvlak voor deze uitgaven lijkt de afgelopen tijd onderhevig te zijn aan erosie. De algemene beeldvorming ten aanzien van ontwikkelingsamenwerking staat onder druk en veel Nederlanders staan meer dan ooit kritisch tegenover ontwikkelingshulp. De vraag hoe denken jonge politieke partijen over toekomstige budget van ontwikkelingshulp. Moet de huidige norm van 0,8% BNP gehandhaafd blijven of moeten wij dit substantieel verlagen.

De uitnodiging is bijgevoegd in de bijlage van deze email. De debatten vinden plaats op woensdag, 5 mei van 12.00 tot 15.45 uur in Wageningen tijdens het Bevrijdingsevenement 2010.
Voor meer informatie/programma kijk op www.yaqinart.com/5meidebat of www.4en5meiwageningen.nl



Terug

Jong en oud herdenken sterfdag Prins Bernhard

Op 1 december herdacht Wageningen de sterfdag van Z.K.H. Prins Bernhard voor de zevende keer. Leerlingen van de G.J. van den Brinkschool en veteranen uit Wageningen en omstreken woonden de herdenking bij. Muziekvereniging De Harmonie uit Wageningen zorgde voor de muzikale omlijsting van de adoptieceremonie bij Hotel De Wereld.

Lees meer

Herdenking sterfdag Prins Bernhard

Op donderdag 1 december aanstaande wordt de sterfdag van Z.K.H. Prins Bernhard, ereburger van de stad Wageningen, voor de zevende keer herdacht bij Hotel De Wereld. Tijdens de jaarlijkse adoptieceremonie zorgen leerlingen van groep 8 van de G.J. van den Brinkschool voor een plechtige overdracht van de zorg voor de plaquette aan de leerlingen van groep 7. De Wageningse veteranen zijn voor deze herdenking uitgenodigd, die in het teken staat van de 100ste geboortedag van de Prins.

Lees meer

Direct naar


Bekijk ook onze andere sites:

youtube.jpg


myspace.jpg


facebook.png


 Twitter.com

ervaar het ov.jpg