Direct naar

De volgende activiteiten worden georganiseerd door onze partner Nationaal Comité Herdenking Capitulaties 1945 Wageningen (NCHC):
 
- Het Nationale Bevrijdingsdebat
  (ochtendsymposium)
- Herdenkingsbijeenkomst
  Johannes de Doperkerk
- Herdenkingsplechtigheid
  Capitulaties 1945 op het 5 mei
  plein
- Het Bevrijdingsdefilé
- Receptie Aula.
 
Klik op onderstaand logo van het NCHC voor meer informatie.

 

Logo_NCHC_Web-3.png 

Comité 4 en 5 mei Wageningen

Founding member of :

Places of peace


Lid van:


 

VNPF

 

WOC

 

OSVZ

Sterfdag Z.K.H. Prins Bernhard herdacht in Hotel de Wereld

Vandaag is voor de zesde maal de sterfdag van Wagenings ereburger prins Bernhard herdacht.

01 December 2010

Dit jaar stond de herdenking in het teken van de rol en betekenis van Prins Bernhard in zijn functie als Bevelhebber van de Nederlandse Strijdkrachten tijdens de bevrijding van Nederland in de periode van september 1944 tot mei 1945. ’s Ochtends vond buiten bij de plaquette een iets aangepaste ceremonie plaats. Ondanks de kou stonden zes veteranen als erewacht naast de plaquette.
Er werden ballonnen opgelaten, anjers gelegd bij de gedenksteen van de Prins, gedichten voorgedragen en het Wilhelmus werd gezongen onder begeleiding van de Regimentsfanfare Garde Grenadiers en Jagers van de Koninklijke Landmacht.

De herdenking werd ’s middags voortgezet met een besloten lunch en een lezing voor genodigden.
Tijdens de besloten bijeenkomst was onder andere de heer G.N. Hakkenberg, drager van de militaire Willemsorde (de hoogste militaire dapperheidonderscheiding), woonachtig in Wageningen aanwezig.
De Adjudant-generaal van Hare Majesteit de Koningin, tevens Chef van het Militaire Huis, generaal-majoor Morsink en de Inspecteur-generaal der Krijgsmacht, luitenant-generaal Oostendorp behoorden eveneens tot de genodigden.
Bijzonder was ook de aanwezigheid van de heer Harry Borghouts, oud-Commissaris van de Koningin in de provincie Noord Holland. Hij is de zoon van Johannes Borghouts die, als verzetsstrijder tijdens de oorlogsjaren onder de schuilnaam Peter Zuid, nauw betrokken was bij de oprichting van de Stoottropen in september 1944 en bij de bevrijding van Nederland.

Burgemeester Van Rumund las tijdens zijn toespraak een bedanktelegram van Hare Majesteit de Koningin voor en gaf aan dat dit het laatste jaar is dat de ceremonie in de huidige opzet plaatsvond en dat vanaf volgend jaar de ceremonie een meer lokaal karakter krijgt. Dr. Ben Schoenmaker, verbonden aan het Nederlands Instituut voor Militaire Historie in Den Haag, verzorgde een interessante lezing die in het teken stond van Prins Bernhard als Bevelhebber van de Nederlandse Strijdkrachten gedurende de bevrijding van Nederland.

Tijdens het dankwoord overhandigde burgemeester Van Rumund het eerste exemplaar van een fraai geïllustreerd boekwerkje, (met als inhoud de tekst van de lezing), aan generaal Morsink met het verzoek om dit eerste exemplaar te overhandigen aan Hare Majesteit de Koningin.

Na afloop was er nog een informele bijeenkomst, waarbij met een hapje en een drankje nog eens teruggeblikt werd op het veelbewogen leven van Prins Bernhard.
 

Terug

PERSBERICHT: Programmaboekje 5 mei 2012 Wageningen in de voorverkoop!

Ook dit jaar verkoopt het Comité 4 en 5 mei Wageningen programmaboekjes. De programmaboekjes zijn te koop vanaf vrijdag 27 april bij de receptie van het Gemeentehuis Wageningen en bij de bblthk Wageningen. Het programmaboekje kost €1,- en bevat alle informatie over de programmering van 4 en 5 mei.

Lees meer

PERSBERICHT: 4 mei geen koopavond, 5 mei gesloten

Wageningen staat aan de vooravond van de herdenking en de viering van de bevrijding van Nederland in 1945. Om alles in goede orde te laten verlopen hebben het Comité 4 en 5 mei Wageningen (C45W), de Gemeente Wageningen, het WOC (detailhandel) en het Citymanagement alle winkels, supermarkten en andere ondernemers vriendelijk verzocht om op de Dag van de Vrijheid, zaterdag 5 mei 2012 uiterlijk om 12.00 uur de winkels te sluiten. De meeste ondernemers hebben ervoor gekozen de hele dag gesloten te zijn. Het C45W roept klanten op alle boodschappen al op 4 mei voor 18.00 uur te doen, omdat er geen koopavond tijdens Dodenherdenking zal zijn.

Lees meer

Direct naar


Bekijk ook onze andere sites:

youtube.jpg


myspace.jpg


facebook.png


 Twitter.com

 vervoer Bevrijdingsfestival-2012.gif

Banner 136x159 ervaar het ov.jpg